niedziela, 28 sierpnia 2022

Recenzja: Alexandra Bracken "Mroczne umysły"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, w moje ręce trafiła książka "Mroczne umysły". Jest to pierwszy tom dystopijnej trylogii. a zarazem moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Czy było ono udane?

Recenzja: Bill Clinton i James Patterson "Córka prezydenta"

„Córka prezydenta” to kolejna powieść autorstwa duetu Billa Clintona i Jamesa Pattersona. Jest to książka, z którą zdecydowałam się spędzić swój tegoroczny urlop w Krakowie. Wywarła na mnie dobre wrażenie, dlatego z czystym czytelniczym sercem mogę ją polecić.

wtorek, 23 sierpnia 2022

Recenzja: Karolina Glabisz "Heaven"

Ostatnio, dzięki uprzejmości wydawnictwa NOVAE RES trafiła do mnie książka "Heaven", której autorką jest Karolina Glabisz.

GRA: "Zakręcone węże"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebel w moje ręce trafiła kolejna gra przeznaczona dla młodszych odbiorców. Chociaż z początku gra może wydawać się skomplikowana, to tylko pierwsze mylne wrażenie.

Recenzja: Lauren Oliver "Pandemonium"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Moondrive udało mi się sięgnąć po drugi tom dystopijnej trylogii w świecie, gdzie miłość uznawana jest za chorobę.

Recenzja: "Akademia mądrego dziecka. Moje pierwsze zwierzęta"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Harper Kids miałam przyjemność zapoznać się z kolejną książką z serii "Akademia mądrego dziecka", czyli "Moje pierwsze zwierzęta".

Recenzja: "Akademia mądrego dziecka. Moje pierwsze zadania przedszkolaka."

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Harper Kids udało mi się zrecenzować książkę z serii "Akademia mądrego dziecka- Moje pierwsze zadania przedszkolaka".

Recenzja: "Harper Kids książeczki z magnesami"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Harper Kids w moje ręce trafiły dwie książki z serii "Książeczki z magnesami".

poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Recenzja: Wiesław Myśliwski "Widnokrąg"

Dostałam od wydawnictwa Znak – serdecznie dziękuję! – swoistą trylogię powieści Myśliwskiego: „Widnokrąg”, „Pałac” oraz „Ostatnie rozdanie”. Zaczęłam więc od tej pierwszej, najbardziej obszernej, i dzisiaj nią się będę zajmować.

Recenzja: Dan Brown "Anioły i Demony"

Anioły i Demony to książka, którą otrzymałam dzięki współpracy z wydawnictwem Sonia Draga oraz stowarzyszeniem Polacy nie Gęsi. 

    Jest to pierwsza z kontrowersyjnej serii Dana Browna o harvardzkim profesorze specjalizującym się w ikonografii Robercie Langdonie. Naszego głównego bohatera nad ranem budzi dziwny telefon z CERN-u (Instytut badawczy w Szwajcarii), który ma związek z tajną organizacją o nazwie Illuminati. Kiedy Robert decyduje się ulec prośbom szefa ośrodka i przybyć aby mu pomóc, nie wie jeszcze, że za mniej niż 24h będzie próbował rozwiązać zagadkę mającą ponad 300 lat, nad którą pracowały najtęższe umysły świata m.in Galileusz. Musi to zrobić, by uratować życie czterech kardynałów oraz Watykan od zniszczenia.

Recenzja: Collen Hoover "November 9 "

Niektórym zapewne nasuwa się pytanie - dlaczego mężczyzna czyta takie powieści? Odpowiedź jest jedna - a dlaczego nie?

Tym razem sięgnąłem po jedną z książek z gatunku new adult „November 9” autorki Colleen Hoover. Jest to już kolejna propozycja, którą chciałbym wam przedstawić. Miałem okazję przeczytać takie powieści jak "It Ends With Us" czy "Wszystkie nasze obietnice".

Recenzja: Alex Dahl "Obcy chłopiec"

Kiedy książka „Obcy chłopiec” autorstwa Alex Dahl pojawiła się w zapowiedziach, zdecydowałam, że koniecznie muszę ją przeczytać. Byłam ciekawa kolejnej nieprzewidywalnej historii.

piątek, 19 sierpnia 2022

Recenzja: L.M. Montgomery "Ania na uniwersytecie"


To już ten czas. Ania nie jest już bezgranicznie romantyczną duszą, która wypełnia przestrzeń swoją wyobraźnią. Owszem, dalej jest tą samą, rozmarzoną Anią, ale o wiele dojrzalszą w wielu kwestiach. Jednak nie we wszystkich.

Recenzja: Diana Gabaldon "Podróżniczka"


Kolejny tom za mną czyli o tym, jak zagłębiam się w pogmatwaną czasowo historię Claire autorstwa Diany Gabaldon. Tom trzeci pod tytułem "Podróżniczka" wydany oczywiście przez wydawnictwo 'Świat Książki', to jak dla mnie kolejna podróż po kartach pełnych przygód. A nie ukrywajmy, trochę tych stron jest.

Recenzja: Tomas Hardy "Tess D'Urberville"


 Dzisiaj o literaturze pięknej, a raczej tragiczno-pięknej jeżeli mogę tak stwierdzić. Każdy kto przeczytał choć jedno z dzieł dorobku Tomasa Hardy’ego, bo o nim mowa, zdaje sobie sprawę, że próżno szukać w nich szczęśliwego zakończenia. Tak i tym razem gdy po ponad 12 latach wróciłam do stron Tessy d’Urberville dzięki współpracy stowarzyszenia „Polacy nie gęsi” z wydawnictwem „Świat Książki”.

piątek, 12 sierpnia 2022

Recenzja : Weronika Schmidt "Nie zapomnij naszych gwiazd"

"Nie zapomnij naszych gwiazd" to druga część trylogii "Moon", autorstwa Weroniki Schmidt.

Recenzja: Max Czornyj "Czerwony Terror"

Traf chciał, że dostała się w moje ręce taka książka: żaden to mój obszar zainteresowań, z historii zawsze byłam noga, biografie szalonych ludzi niespecjalnie mnie interesują, a tu proszę, Włodzimierz Lenin we własnej osobie. Przeczytałam więc i noszę w głowie, bo nie do końca wiem, co o tej książce myśleć. 

Recenzja: Ruth Ware "W ciemnym mrocznym lesie"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Czwarta Strona mogłam zapoznać się z nowym tłumaczeniem debiutanckiej powieści kryminalnej Ruth Ware "W ciemnym mrocznym lesie". Przyznam się, że choć znałam nazwisko, nigdy wcześniej nie miałam styczności z twórczością popularnej już Ruth Ware. Tym bardziej lektura powieści była dla mnie miłą niespodzianką. 

Recenzja : Joanna Balicka "Kontrakt"

Kontrakt” jest to burzliwa powieść romantyczna, przepełniona dramatem i erotyzmem, autorki Joanny Balickiej.

Do przeczytania książki zachęciły mnie tak naprawdę materiały marketingowe, cytaty i znajomość jednej z książek autorki. Pióro nie jest mi obce, stąd byłam bardzo ciekawa co tym razem przygotowała dla nas Asia.

Recenzja: John Patrick Green "InwestyGatory"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar ponownie miałam przyjemność wraz z synem zapoznać się z kolorowym i wciągającym komiksem, a właściwie z dwoma. „Inwestygatory” przyniosły sporo dobrej zabawy!

wtorek, 9 sierpnia 2022

GRA: "Żółwik plusk!"

Kolejną grę, jaką miałam przyjemność przetestować od wydawnictwa Rebel to "Żółwik plusk!"

GRA: "Dylematy 3"

Tym razem przychodzę do was z grą typowo towarzyską dla graczy18+.

Recenzja: Melissa Darwood "Niezdobyta"

Nie należę do grona wielbicielek wspinaczek wysoogóskich, jednak widząć możliwość przeczytania kolejnej książki autorstwa Melissy Darwood nie mogłam oprzeć się pokusie.

Recenzja: Mona Kasten "Lonely Heart"

Jestem wielbicielką tego typu historii. Rosie, prowadzi niezależną audycję radiową gdzie za pomocą social mediów prezentuje wideo wywiady z gwiazdami sceny muzycznej. Wiadomość, że przeprowadzi wywiad z ulubioną kapelą, którą zna od ich początków, wywraca jej życie do góry nogami.

Recenzja: L.J. Shen "Igrając z ogniem"

Tym razem decydując się na wybór książki na pewno nie kierowałam się okładką. Te osoby, które mnie znają wiedzą, że nie przepadam za wizerunkami postaci na okładkach. Na szczęście opis był wystarczająco kuszący, abym sięgnęła po tą historię.

Recenzja: Wiesław Adamczyk "Kiedy Bóg odwróci wzrok"


Pod tytułem „Kiedy Bóg odwrócił wzrok” można ująć ogromnie wiele rzeczy, jak chociażby obozy koncentracyjne, Holocaust, sowieckie łagry czy niedawna zbrodnia w Buczy. Jeżeli ujęty w tytule Bóg nie zwrócił uwagi na takie potworności, można stwierdzić, że tym bardziej nie zauważył losów Polaków mieszkających na Kresach, wywiezionych stamtąd w latach czterdziestych, którym w ciągu  jednej nocy odebrano wszystko.

Recenzja: Weronika Tomala "Jakby jutra miało nie być"

Jakby jutra miało nie być” jest nowością autorki Weroniki Tomali.

„Miłość, potajemne spotkania, obsesja. Czy prawdziwe uczucie ma szansę przetrwać, kiedy wokół czai się zło?

Niewielką miejscowość, w której wszyscy się znają, obiega wiadomość o powrocie z zagranicznej misji Adama Wejchera, młodego żołnierza. Adam ma za sobą trudną przeszłość – kiedy jego żona popełniła samobójstwo, wielu podejrzewało go o dokonanie morderstwa.

Recenzja: Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"

Choć pierwszy tom serii nie jest książką otrzymaną od wydawnictwa, to z okazji tego, że Świat Książki przesłał mi tomy od 3 wzwyż, postanowiłam zrobić reread całej serii i zreceznować je. Całe szczęście, bo za Anią tęskniłam od dawna!

Recenzja: Lucy Maud Montgomery "Historynka"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki wróciłam myślami na ulubioną w dzieciństwie Wyspę Edwarda i zostaję tam do końca wakacji. Ania już za mną czeka, ale przeczytana przeze mnie „Historynka” jest powieścią, o której można nie powiedzieć nic, mówiąc jednocześnie bardzo dużo. Już wyjaśniam, o co chodzi.

Recenzja : Alex Gino "George"

Trafiła w moje ręce urocza, krótka i bardzo wartościowa opowieść autorstwa Alex Gino. We współpracy z wydawnictwem Nowa Baśń miałam okazję zapoznać się z historią, którą znają już rzesze ludzi na całym świecie, a którą powinno przeczytać wiele osób: przede wszystkim zaś dzieci i ich rodzice.

wtorek, 2 sierpnia 2022

Recenzja: Matthieu Aikins ''Nadzy nie boją się wody. Reportaż o ucieczce przed wojną"

Matthieu Aikins, Nadzy nie boją się wody. Reportaż o ucieczce przed wojną, Wydawnictwo Znak

We współpracy z Wydawnictwem Znak miałam przyjemność przeczytać i mogę dzisiaj zrecenzować książkę pod tytułem „Nadzy nie boją się wody. Reportaż o ucieczce przed wojną”. Jest to reportaż dość niezwykły, bo oprócz zawodowych motywacji do jego stworzenia, autor miał również motywacje osobiste i głęboko emocjonalne. Mało tego, osobiście wziął udział w podróży, którą opisywał: w podróży emigranta, uchodźcy.