czwartek, 31 marca 2022

Recenzja: Richard Flanagan "Żywe morze snów na jawie"

Płonie Australia. Każdego dnia tony szkodliwego pyłu unoszą się w powietrzu, giną zwierzęta, pożar trawi hektary lasów. Giną ludzie. Pożar nie ustaje, a ciężki dym spowija ulice miast. 

Recenzja: P.S. Herytiera "Start a fire. Runda druga."

Długo czekałam na kontynuację "Start a fire". Ponieważ, ze względu na dużą objętość książka musiała został podzielona na dwie części. Sam fakt, że ten tom ma aż 720 stron mówi dużo. 

środa, 30 marca 2022

Recenzja: Kate i Jol Temple "Miejsce na Skale"

Jest to krótka opowieść o tym, że zależności jak potoczy się życie i jak przebiegnie dyskusja tak wszystko może wyglądać inaczej.

Recenzja: Jakub Kaleta "Zemsta rodziny Omletów"

A Wy co byście oddali za jeden dzień waszego dzieciństwa?

“- Marty! You've gotta come back with me!

- Where?

- Back to the future…”

Recenzja: K.A. Zysk "Club sensual desire. Zaufaj przeznaczeniu"

Po krótkiej przerwie ponownie miałam okazję wejść w świat clubu sensual desire. Jest to kontynuacja, gdzie skupimy się na relacji między Duncanem a Adeline.

Recenzja: Ava Reed "Deeply"

Tą recenzje chciałabym zacząć inaczej, bo zdecydowanie książka na to zasługuje.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to okładka. Skłoniła mnie ona do poznania historii kryjącej się w kartkach papieru. Powieść nie jest bardzo gruba ale tez nie za cienka - zdecydowanie wystarczająca. 

wtorek, 29 marca 2022

Recenzja: Anton Czechow "Wyspa Sachalin"

Historia wszelkiego niewolnictwa, zesłania za przestępstwa, ludzkiej biedy i tragedii ma bardzo długą brodę. Sachalin nie był pierwszą wyspą, na którą zsyłano za karę, aby tam skazańcy w nieludzkich warunkach odpracowywali karę. Sachalin moi drodzy, zdaniem Czechowa, był miejscem nie nadającym się do życia.

Recenzja: Malorie Blackman "Iksy i zera"

Dużo pojawiało się książkę na rynku gdzie pojawiało się niewolnictwo na tle rasowym i dotyczyło przeważnie ludzi czarnoskórych. Kalorie Blackman wyszła poza kanon i stworzyła coś zgoła innego. 

poniedziałek, 28 marca 2022

Recenzja: Nadia Grim "Zatracona"

Zdarza Wam się mieć przeczucie, że jakaś książka będzie świetna mimo, że nie możecie jej dotknąć ani przekartkować?

Miałam tak właśnie z tą historią, która na dodatek co mnie zdziwiło jest debiutem. Mam na myśli 'Zatraconą' autorstwa Nadii Grim, którą miałam przyjemność przeczytać dzięki współpracy z wydawnictwem Lipstic Books oraz Stowarzyszeniem Polacy nie Gęsi.

Recenzja: Julia Quinn "Oświadczyny"

Z radością przyjęłam fakt, że dzięki współpracy z wydawnictwem 'Zysk I S-ka' nasze stowarzyszenie miało możliwość przeczytania kontynuacji historii rodzeństwa Bridgertonów, a dokładniej to ja miałam tą przyjemność. 

czwartek, 24 marca 2022

Recenzja : Kinga Litkowiec "Bracia di Caro"

„Była pewna, że jej życie to jedno niekończące się pasmo nieszczęść. Została zabrana z domu wbrew swojej woli. Stała się narzeczoną przyszłego Dona, choć wcale tego nie chciała. Kiedy już myślała, że jest zamknięta w złotej klatce, spowitej mrokiem i cierpieniem, jej przyszły mąż okazał jej serce. Czy jednak jego intencje były prawdziwe? A może wszystko było zwykłą iluzją, która miała tylko uśpić jej czujność?”

wtorek, 22 marca 2022

Recenzja: Julia Quinn "Propozycja dżentelmena"

Już niedługo startuje drugi sezon na temat rodziny Bridgertonów. Natomiast ja jestem świeżo po lekturze tomu trzeciego. Ubolewam nad tym, że serial dostępny jest tylko na platformie Netflix. Może z czasem będzie szerzej dostępny w każdym razie mam taką nadzieję.

poniedziałek, 21 marca 2022

Recenzja: George R. R. Martin "Gwiezdny port"

Czy jest ktoś kto nie słyszał o twórcy “Pieśni lodu i ognia”? Ja osobiście nie wiedziałem, że właśnie tak poprawnie brzmi tytuł cyklu “Gra o tron”. 

piątek, 18 marca 2022

Recenzja: Julia Quinn " Bridgertonowie. Ktoś mnie pokochał"

Kolejny raz mam przyjemność spotkać się z rodziną Bridgertonów. Rodziny, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Mija rok od ostatnich wydarzeń i rozpoczyna się nowy sezon wśród brytyjskiej arystokracji. Ponownie rozpocznie się czas na poszukiwania przez młode damy idealnego męża jak i przez mężczyzn poszukiwania idealnej żony. 

Recenzja: Natalia Krupska "Vege lunch box"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Pascal w moje ręce trafiła książka autorstwa Natalii Krupskiej "Vege lunchbox". Jest kolejna książka kucharska autorki.

Recenzja: Michał Larek "Zabójcza wigilia"

Znam ci ja dobrze poczynania Michała Larka jako podcastera. Od dwóch lat regularnie słucham jego odcinków o kryminalnych historiach z Polski i świata. Choć początkowo trudno było mi przestawić się na jego głos (No przyzwyczaiłam się do głosu Marcina Myszki z Kryminatorium) to po chwili przepadłam. Sposób prowadzenia narracji, jak również polszczyzna, którą posługuje się Michał, całkowicie mnie porwały.

środa, 16 marca 2022

Recenzja: Robin Cook "Wirus"

Całkiem niedawno w moje ręce trafiła książka "Wirus", której autorem jest Robin Cook. Jest to kolejna książka wybitnego autora słynnej "Epidemii", której adaptacja pojawiła się w roku 1995. 

Recenzja: Krystyna Mirek "Niezwykła miłość"

„Niezwykła miłość” urzekła mnie przede wszystkim okładką. Przyciągnęła tak moje oko, że nie byłam w stanie po nią nie sięgnąć.

Jest to moje drugie spotkanie z autorka bo w grudniu miałam możliwość recenzować książkę „Złoty płatek śniegu” i już wtedy pióro autorki przypadło mi do gustu. Dlatego też mimo okładki nie potrafiłam przejść obok niej obojętnie.

poniedziałek, 14 marca 2022

Recenzja: Dorota Pasek "Biała Skała"

Pierwszy raz zetknęłam się z Dorotą Pasek jako autorką przy okazji właśnie "Białej Skały". Nie słyszałam ani o pani Dorocie, ani o serii Królowe Kharu. I wiecie co?

DLACZEGO JA O TYM NIE SŁYSZAŁAM?!

Recenzja: Łukasz Czarnecki "Apostata"

"Apostata" jest dziełem na szerszą skalę spod pióra Łukasza Czarneckiego. Chociaż nazwisko nie jest dość znane szerszej publice to na pewno nie jest obce czytelnikom "Nowej Fantastyki". Ponadto historyk i badacz dziejów Azji Wschodniej.

piątek, 11 marca 2022

Recenzja: Marek Stelar "Skrucha"

Marek Stelar aka Maciej Biernawski to polski pisarz kryminałów, który ma już za sobą kilkanaście tytułów. Określiłbym go mianem zwyczajnego człowieka, który po godzinach spędzonych w urzędowej pracy ucieka w świat mrocznych sekretów, krwi, tajemnic i morderstw. Marek Stelar wydał już świetną powieść, czyli "Rykoszet" i pewnie stanął teraz przed nie lada wyzwaniem, aby zadowolić swoich czytelników. Tak właśnie pojawiła się "Skrucha".

Recenzja: Erich Maria Remarque "Na zachodzie bez zmian"

 Historia lubi się powtarzać, jeżeli nie wyciągamy wniosków z popełnianych przez nas błędów.

Niestety nie wybierałem tej daty specjalnie, ale tak się jakoś złożyło, że w dniu inwazji Rosji na Ukrainę, przychodzi mi recenzować tekst, którego wymowa jest zdecydowanie antywojenna. Książkę otrzymałem od @dom_wydawniczy_rebis i recenzuję ją dla @polacyniegesi 

Recenzja: Aurlien Jeanney "Niezwykłe podróże Axela"

Słuchajcie ludziska! Szukacie książki dla dzieci, która ich nie znudzi, a wręcz przeciwnie zaangażuje - to bierzcie tą książkę w ciemno! 

Moje dzieciaki - 7 lat i 2 były zachwycone. Książka jest duża, bardzo kolorowa. Są w niej ciekawostki dotyczące świata, kilka fajnych informacji podanych nieskomplikowanym językiem, łatwych do przyswojenia dla dzieci. Wiele z nich generuje też pytania dzieci, co oznacza, że po prostu wzbudza ciekawość. 

czwartek, 10 marca 2022

Recenzja: Kamila Wiśniewska "Od zawsze byłaś moja"

Ostatnio miałam przyjemność czytać duża ilość egzemplarzy literatury kobiecej/erotycznej. Tym razem przychodzę do was z "Od zawsze byłaś moja" autorstwa Kamili Wiśniewskiej.

Recenzja: Praca zbiorowa "Kodeks postępowania karnego z komentarzem"

Komentarz napisany przez praktyków w sposób dogłębnie wyjaśniający zawiłości przepisów Kodeksu postępowania karnego. Zawiera ciekawy opis poszczególnych etapów procedury karnej poparty przykładami z życia, literatury wraz z orzecznictwem sądów, a także analizą często pojawiających się problemów, co ułatwi pracę sędziów, adwokatów, prokuratorów, radców prawnych, policjantów oraz podczas studiów i kursów specjalistycznych. Autorzy zwrócili uwagę na najistotniejsze orzeczenia, mające duże znaczenie w postępowaniach, zwłaszcza precedensowe.

Recenzja: Praca zbiorowa "Kodeks karny z komentarzem"

Komentarz to pozycja niezbędna dla każdego, kto chce lub potrzebuje zgłębić problematykę prawa karnego. Treści w nim zawarte pomagają zrozumieć wprowadzenie przepisów do polskiego systemu prawnego. Wszystko wytłumaczone jest w sposób wyczerpujący i praktyczny, opierając się na orzecznictwie Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych, a także własnej interpretacji autorów.

środa, 9 marca 2022

Recenzja: L. J. Shen "Diabeł ubiera się na czarno"

Te osoby, które mnie znają wiedzą, że lubię czytać dobrą literaturę kobiecą/erotyczną. Tym razem w moje ręce trafiła książka autorstwa L.J. Shen "Diabeł ubiera się na czarno".

Recenzja: K.A. Figaro "Pieprz i sól"

Tym razem w moje ręce trafiła książka K.A. Figaro. Jest to polska autorka, która wydaje książki pod pseudonimem. Było to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Co z tego wynikło? Przekonajcie się sami.

wtorek, 8 marca 2022

Recenzja: Andrzej Ziemiański "Virion. Pustynia"

Długo się zbierałam do napisania recenzji Virion Szermierz Natchniony: Pustynia, dlatego że nie wyszłam jeszcze z tego uniwersum. Bo chyba nie do końca chcę z niego wyjść. Wciąż wiszę na audiobookach czytanych przez genialnego Grzegorza Pawlaka i tak wrosłam w ten świat, że czuję się tam jak w domu. Ale do rzeczy. 

Recenzja: Mike Lowery "Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach"

Tym razem przychodzę z nieco odmiennym tytułem a mianowicie "Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach".

Recenzja: Emilia Szelest "Wystarczy kochać"

„Wystarczy kochać” jest niesamowitą historią, opartą na błędach, przyjaźniach i miłości. Autorka przenosi nas w muzyczną trasę koncertowa, serwując wiele ciekawych a zarazem życiowych sytuacji. Udowadnia nam, że trzeba biegać za marzeniami, a przede wszystkim nie pozwolić im odejść.

poniedziałek, 7 marca 2022

Recenzja: Julia Quinn "Bridgertonowie. Mój książę"

Jest moda na literaturę erotyczną oraz ich ekranizacje to teraz pojawia się na literaturę, której fabuła dzieje się w 1813r. Jest to czas gdy brytyjska arystokracja szykuje się na cykl bali, podwieczorków. Każda młoda kobieta liczy, że w trakcie trwającego sezonu znajdzie idealnego kandydata na męża. Jednak nie Daphne.

Recenzja: Sonia Rosa "Zrobiliśmy coś złego"

„Zrobiliśmy coś złego” jest ciekawą odmiennością w gatunku thriller. 

"Zuzanna i Adam to para, jakich wiele. Mieszkają w niewielkim miasteczku nad jeziorem i pracują w tym samym gabinecie stomatologicznym. Żyją z dnia na dzień. Pewnego dnia dzieje się jednak coś strasznego. Po tragicznym wypadku muszą podjąć decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Kolejne dni są koszmarem. Wyrzuty sumienia nie dają im żyć, a ich codzienność zamienia się w piekło.

Do tego ktoś wie, co zrobili i zaczyna ich szantażować. chce, by zapłacili za swój błąd.

Pewnego dnia Adam znika. Zuzanna wie jedno, musi zrobić wszystko, by go odnaleźć.”

piątek, 4 marca 2022

Recenzja: Ewa Pruchnik "W cieniu dobrych drzew"

Jako, że nie jestem czytelnikiem literatury obyczajowej to tak jak zapowiadałem usiadłem do powieści autorstwa Ewy Pruchnik, wydanej nakładem Szósty Zmysł. To już trzecie dzieło kobiety szalenie wrażliwej i uczulonej na różne przejawy miłości, która z niesamowitą dawką subtelności przelewa je na papier. 

czwartek, 3 marca 2022

Gra: "Kroniki zbrodni"

Zbieram się za przedstawienie wam kontynuacji udanej serii gry Kroniki Zbrodni, czyli Kroniki Zbrodni seria Millenium. Pierwszy raz z tytułem pod nazwą Kroniki Zbrodni zetknąłem się około października 2018 roku i byłem początkowo nastawiony sceptycznie. Dlaczego?

Gra detektywistyczna z dodatkową aplikacją. Czyli w co ja będę grał? W planszówkę czy w gierkę na smartfonie?

środa, 2 marca 2022

Recenzja: Alessandro Alciato, Andrij Szewczenko "Szewczenko. Moje życie, moja piłka."

Dobra. My, dzieciaki urodzone w latach 90 i trochę wcześniej nazwisko Szewczenki przyjmujemy z uśmiechem. No bo tak na poważnie - pokażcie mi jedno boisko w tym kraju, na którym obok Ronaldo (nie Cristiano!), Kluiverta, del Piero czy Zidana nie było nazwiska Szewczenki na piłkarskich koszulkach z bazarku. Będzie bardzo trudno znaleźć! 

wtorek, 1 marca 2022

Recenzja: Kim Holden "Promyczek"

Przyznam szczerze, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Jednak nie jest to pierwsze spotkanie z tego typu gatunkiem. 

Jest to opowieść pełna tajemnic oraz emocji jakie wywołuje Kate. Jest ona prawdziwym Promyczkiem, jej charyzma i charakter powodują to, że ludzie chcą poznać ją bliżej. Nie potrafi się gniewać a siebie przeważnie stawia na drugim miejscu. Ponadto skrywa pewne tajemnice, które wraz z upływem czasu nabierają barw. Nie jest zresztą jedyną tutaj osobą, która skrywa sekret.