„Diabeł kontra paragraf” jest to świetna nowość autorstwa Aldony Skrzypoń-Powroźnik.Muszę przyz
Strony
wtorek, 31 maja 2022
Recenzja: Aldona Skrzypoń -Powroźnik " Diabeł kontra paragraf"
Recenzja: Katarzyna Ryrych "Czarna walizka. Dalej niż daleko."
Powiedzmy to na początku - ja nie jestem fanką obyczajówek. Ale saga „Czarna Walizka” Katarzyny Ryrych to nie jest zwykła obyczajowa seria, a historia z niezwykłym klimatem i wspaniała opowieść o ludziach.
Recenzja: Marta Giziewicz "Człowiek Pies"
Wciągnięta w kryminalno-niesamowity obraz Warszawy z roku 1857 po lekturze „Karety” od razu sięgnęłam po drugi tom przygód Konrada Masternowicza pióra Marty Giziewicz „Człowiek Pies”. Na całe szczęście dzięki uprzejmości wydawnictwa Oficynka miałam pod ręką od razu oba tomy.
poniedziałek, 30 maja 2022
Recenzja: Catherine Belton "Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi"
Dzięki uprzejmości wydawnictwa SQN, miałam przyjemność przeczytać książkę, o której ostatnio głośno – zwłaszcza w świetle wydarzeń za naszą wschodnią granicą. „Ludzie Putina” to ogromna reporterska praca Catherine Belton, dziennikarki śledczej, która pracowała również jako moskiewska korespondentka.
czwartek, 26 maja 2022
Recenzja: "Szukaj i znajdź " Paddington i Smerfy
Nie ma chyba osoby, która nie zna misia Paddingtona czy Smerfów. Jako rodzic staram przybliżać swoim dzieciom postaci z tych kultowych bajek. Na szczęście zarówno w internecie jak i telewizji nie brakuje starszych jak i nowszych i bardziej kolorowych wznowień. Wydawcy również sięgają po kultowe historie. Mogę więc pokazać dzieciom, jakie bajki były kiedyś popularne.
Gra: Dobble Marvel
Kiedyś miałam już okazję recenzować jedną z gier z serii Dobble. Mianowicie był to psi patrol. Natomiast tym razem mam grę z postaciami z serii Marvel.
Recenzja: Kinga Litkowiec "Dark empire"
Na samym początku chciałabym zwrócić uwagę na okładkę, która skradła moje serce. Bardzo lubię takie mroczne, a zarazem romantyczne grafiki. Muszę przyznać, że jest ona najlepszą częścią całej książki.
Recenzja: Renata Kosin "Wszystko będzie dobrze"
Recenzja: S.J. Scott i Barrie Davenport "Mindfulness w związku"
Recenzja: Antologia "Kiedy budzą się motyle"
Osiem różnych autorek, osiem różnych spojrzeń na romantyczne historie i osiem kompletnie różnych opowiadań możecie przeczytac w antologii "Kiedy budzą się motyle", którą otrzymałam w ramach współpracy stowarzyszenia "Polacy nie gęsi" z wydawnictwem Zwierciadło.
sobota, 21 maja 2022
Recenzja: Mateusz Gostyński "Niesłusznie skazany"
piątek, 20 maja 2022
GRA: Chipsy
Gdy powiedziałam synowi, że dostaniemy Chipsy, to się ucieszył bo myślał, że chodzi o jedzenie ( łakomstwo ma po mnie oczywiście 😂), a tu niespodzianka! Gra Chipsy od Rebel wywołała lawinę śmiechu.
środa, 18 maja 2022
Recenzja: Marta Giziewicz "Kareta"
Jakież miłe zaskoczenie! Naprawdę! Zainteresowała mnie powieść Marty Gizewicz - Człowiek Pies, lecz później dowiedziałam się, że to drugi tom przygód Konrada Masternowicza. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Oficynka otrzymałam także pierwszy tom, Kareta. Bardzo się cieszę, że zainteresowałam się tą serią!
Recenzja: Ewelina Stefańska "Więcej niż zło"
Książkę “Więcej niż zło” napisaną przez Ewelinę Stefańską otrzymałam dzięki uprzejmości Fabryki Słów. Jak zwykle okładki w tym wydawnictwie są przepiękne, nadal nie mogę się na nią napatrzeć. Co zaś do treści samej powieści. No cóż, mam mieszane uczucia.
GRA: Story Cubes : Star Wars
Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie słyszała o Star Wars. Jest to kultowa i ponadczasowa seria.
W związku z nieustającym zainteresowaniem wydawnictwo Rebel wypuściło na rynek tematyczne kości.
Recenzja: Agnieszka Walczak - Chojecka "Chłopak dla teściowej "
Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Agnieszki Walczak - Chojeckiej, to czas najwyższy to nadrobić. Znam twórczość autorki praktycznie od debiutu i cieszę się widząc jak jej kariera pisarska nabiera rozpędu.
wtorek, 17 maja 2022
Recenzja: Naomi Novik "Scholomance. Tom 2"
Czas ponownie wrócić do Scholomance. O ile tom pierwszy wydawał się bardzo ciekawy, tak drugi nieco stracił w moich oczach.
Recenzja: Grzegorz Kucharczyk "Hohenzollernowie"
GRA: "Star Wars: Pałac Jabby"
Pałac Jaby został zbudowany przez zakon mnichów B'omarr. Jakiś czas później zjawił się jednak bandyta Alkhara i przywłaszczył sobie budynek. Przez lata swojego panowania znacząco wzmocnił pałac, odnawiając między innymi wieżę oraz wytyczając drogę do północnego morza wydm i Wielkiej Jamy Carkoon. Po tym okresie zjawił się Jabba, który wypędził zbira z pałacu i z wzajemnością zaakceptował obecność mnichów B'omarr. Pałac znajdował się na morzu wydm na Tatooine. Za bramą wejściową znajdował się długi, wysoki korytarz, a na jego końcu schody prowadzące do sali tronowej Jabby, w której czas umilał zespół Maxa Rebo. Na środku pomieszczenia znajdował się właz, prowadzący do jamy Rankora, gdzie Hutt zrzucał osoby które dopuściły się obrażenia pana pałacu. Za ozdobę przez pewien czas służył zamrożony w karbonicie Han Solo, oparty o jedną ze ścian. Dalej znajdowała się wielka sala, a następnie wiele korytarzy serwisowych, warsztatów czy cel więziennych. W całym budynku roiło się od Gamorrean, którzy pełnili rolę strażników- tak można by opowiedzieć historię zaczynając kolejną czesć Gwiezdnych wojen, ale ja wam opowiem o grze i to całkiem dobrej grze karcianej.
GRA: "Zaginiona wyspa Arnak przywódcy ekspedycji"
Czy pamiętacie serial z lat 90-tych “Przygody młodego Indiana Jones”?
Ja czekałem z wypiekami na twarzy przed telewizorem, aby móc raz w tygodniu rozwiązywać kolejne zagadki, wędrować po jaskiniach i walczyć ze złoczyńcami. Gdy dorosłem i nie zostałem policjantem, który rozwiązuje kryminalne sprawy łapiąc wszelkiej maści rabusiów musiałem pokombinować jak spełnić marzenie dzieciństwa o kapeluszu typu Fedora. O ile nie znalazłem go na półce w Empiku, ani innym typowo planszówkowym sklepie, o tyle pierwszy raz miałem okazję go poczuć na głowie za sprawą gry “El Dorado”--> szukałem mitycznego złotego miasta.
poniedziałek, 16 maja 2022
Recenzja: Szymun Wroczek "Piter. Bitwa bliźniaków"
Recenzja: Adam Przechrzta "Sługa honoru"
Recenzja: Anna Bałenkowska "Zaginiona wiolonczelistka"
Zaginiona wiolonczelistka” jest to powieść obyczajowa Anny Bałenkowskiej.Czy pewne decyzje mogą zmienić to, co było nam jeszcze niegdyś pisane? Czy ktoś, kogo widzimy po raz pierwszy w życiu, może wydać nam się szczególnie bliski?
Szeroka plaża Walencji, majestatyczny gmach wiedeńskiej opery, krakowskie Planty oświetlone jedynie nikłym światłem latarni… Przeszłość i teraźniejszość, jawa i sen, muzyka wypełniająca całe życie i miłość. Ta młodzieńcza, burzliwa i ktoś powiedziałby, że jeszcze niedojrzała. Ta, która zdarza się w życiu tylko raz. I ta trudna, uzależniająca i niebezpieczna. Maja odkrywa, że za jej wylotem do Walencji kryje się coś więcej niż tylko kurs językowy. Zostawia za sobą swoje dotychczasowe życie i przylatuje do miasta ze swoich snów. A kiedy odkrywa historię Blanki, która przed laty zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, już wie, że jest za późno, by zawrócić.
Recenzja: Isaac Asimov "Gwiazdy jak pył"
czwartek, 12 maja 2022
Artykuł: Piątek 13-stego
środa, 11 maja 2022
Recenzja: Magdalena Pyznar "60"
Recenzja: Larysa Denysenko "Mają i przyjaciele"
Recenzja: Kylie Scott "Druga szansa"
Recenzja: Naomi Novik "Scholomance. Tom 1"
Ostatnio w nasze ręce trafiła dość popularna książka "Scholomance". Zaintrygowana opisem i popularnością, postanowiłam się z nią zapoznać.
Scholomance to magiczna szkoła, w której nie znajdziemy jednak nauczycieli, wakacji ani przyjaźni. Najważniejsze są tam sojusze, które to mają być przepustką do ukończenia szkoły. W innym przypadku grozi śmierć, bowiem budowlę opuścić można tylko po zakończeniu edukacji.
Recenzja: J.R.R. Tolkien "Niedokończone opowieści"
Recenzja:Jessica Cunsolo "She's with me"
Recenzja: Dmitry Glukhovsky "Witajcie w Rosji"
poniedziałek, 9 maja 2022
Zapowiedź: "Mat. Pink Tattoo" Anna Szafrański
Recenzja: Biblia dla dzieci
piątek, 6 maja 2022
Recenzja: Katarzyna Olkowicz "A tam, cicho być!"
Recenzja: Jarosław Molenda "Sadystka z Auschwitz"
W zalewie wszechobecnej literatury "obozowej", w której często napotykamy na historie zmyślone lub na siłę łagodzone, trudno znaleźć coś, co będzie stanowić źródło rzetelnej informacji. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Filia zatopiłam się w lekturze "Sadystki z Auschwitz" Jarosława Molendy będąc w Budapeszcie, a więc w mieście, w którym także doszło do pogromu Żydów. Mogłam więc doskonale wczuć się w ten okrutny, obozowy świat.
Recenzja: Szymun Wroczek "Piter. Wojna"
Piter, Piter Wojna i Piter Bitwa Bliźniaków. Stety, niestety, wpadły dwie ostatnie, więc rozprawiam się najpierw z częścią środkową.