Strony

poniedziałek, 28 lutego 2022

Recenzja: Nana Bekher i AT. Michalak

Riley i Hudsona połączył płomienny romans na plażach słonecznego Barbadosu. Kiedy jednak kobieta zaczyna marzyć o wspólnej przyszłości, on bez słowa znika. Riley zostaje ze złamanym sercem. Postanawia całkowicie odmienić swoje życie. Poznaje mężczyznę, który gwarantuje jej miłość oraz poczucie bezpieczeństwa. Wtedy znowu pojawia się Hudson.

niedziela, 27 lutego 2022

Recenzja: Mort Castle "Nowy księżyc na wodzie"

Jest to zbiór opowiadań horrorów, które mają dać człowiekowi do myślenia, odciągnąć go od szarej codzienności, a może wprowadzić nawet w stan refleksji. Czy tym właśnie była dla mnie ta książka? 

sobota, 26 lutego 2022

Recenzja: Ałbena Grabowska Saga "Stulecie Winnych"

Pamiętam, kiedy obejrzałam pierwszy odcinek serialu "Stulecie Winnych" w naszej polskiej, ulubionej stacji telewizyjnej i pomyślałam, że to jest świetne i nie posądzałabym wcześniej tej stacji o tak dobry materiał. A potem przypomniałam sobie, że to na podstawie książki i wszystko stało się jasne. Zawsze uważałam, że to pisarze tworzą światy, które chcemy oglądać, a nie scenarzyści i producenci filmowi. Najczęściej tym drugim nie udaje się przenieść geniuszu pisarza na ekran (jakieś dziwne ingerencje w fabułę), ale w przypadku sagi o Winnych wyszło świetnie. 

piątek, 25 lutego 2022

Recenzja: Tomasz Kieres "Za horyzont"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Filia miałam okazję pierwszy raz spotkać się z twórczością Tomasz Kieresa. Często spotykałam się na różnych forach literackich z tytułami autora ale nie miałam okazji po nie sięgnąć. Porównywano jego twórczość do dzieł Nicola Sparksa. 

Recenzja: Jill Barklem "W Jeżynowym Grodzie"

Dziś przychodzę do was z recenzją książki "W Jeżynowym Grodzie". Jest to przepięknie wydane wznowienie z okazji 40 lecia tytułu przez Znak emotikon.

Książka jest zbiorem opowiadań, opisujących życie w Jeżynowym Grodzie. Każda ze spisanych historii przypisana jest danej porze roku. Dzięki czemu możemy zaobserwować jak wygląda życie w zależności od panującej pogody czy warunków. Jakie mają obowiązki oraz jak spędzają wolny czas i jakie mają rozrywki. 

czwartek, 24 lutego 2022

Płyta: "Czułe struny"

Natalii Kukulskiej nikomu nie trzeba przedstawiać. Zresztą podobnie jest z Fryderykiem Chopinem. A co powiecie na nietypowe połączenie głosu Natalii i melodii Fryderyka? 

środa, 23 lutego 2022

Recenzja: Jack Campbell "Narodziny floty. Przewaga."

Widzisz Space Opera myślisz Star Trek i Star Wars!

@fabrykaslow jak zawsze dba o okładki, a ich rysownicy mam nadzieję, że są najbardziej cenionymi pracownikami w firmie. 

Tym razem rozpadający się krążownik kosmiczny zdobi polskie wydanie tej serii, która ma kilkanaście tomów. Tak, ja również się zdziwiłem ilością części, ale tym samym w zupełności rozumiem dlaczego nurt, w którym tworzy Jack Campbell, a właściwie John G. Hemry to space opera- dużo wątków, układy, kosmiczne rządy, korporacje, wojsko i wielkie batalie.

wtorek, 22 lutego 2022

Recenzja: Renata Kosin "Tatarka"

Muszę przyznać, że sięgnęłam po książkę Renaty Kosin zatytułowaną “Tatarka” z dwóch powodów. Po pierwsze jest to kontynuacja książki “Sekret zegarmistrza”  i czystej czytelniczej ciekawości zapragnęłam dowiedzieć się, jakie były dalsze losy bohaterów powieści. Natomiast drugim powodem było to, że akcja książki rozgrywa się niedaleko miejsca, gdzie mieszkam na co dzień, to też przyjemniej czytało mi się tę książkę.

poniedziałek, 21 lutego 2022

Recenzja: Anna Kasiuk "I będę cię kochać aż do śmierci"

Tym razem przychodzę do was z recenzja książki Anny Kasiuk. Nie jest to cukierkowa opowieść o wiejskiej sielance. 

Autorce udało się stworzyć opowieść o prawdziwym życiu gdzie każda źle albo pośpiesznie podjęta decyzja niesie za sobą surowe konsekwencje. 

niedziela, 20 lutego 2022

Recenzja: Magdalena Żelazowska "Nowy Jork opowieści o mieście"

Zdecydowanie nie jest to opowieść mieście!

Na portalu @polacyniegesi mamy swoje grupy na FB, w których dokonujemy “podziału” książek do recenzji. Z reguły każdy z nas ma wybrane swoje gatunki i nie mamy większych trudności z porozumieniem się jaką powieść i które z nas bierze na tapet. Gdy pojawił się ten tytuł, ja ze zręcznością gimnastyka rzuciłem się na okładkę. Jakże mógłbym odmówić sobie reportażowej wycieczki do Nowego Jorku- miasta symbolu, miasta, w którym Kevin umykał rabusiom, Leon zawodowiec i Matylda szukali hotelu, a Avengersi ratowali świat? Jakże mógłbym odmówić sobie ponownego stanięcia na amerykańskiej ziemi po ponad 8 latach- gdy pierwszy raz odwiedzałem krewnych nie widzianych kilkanaście lat, którzy opuścili Polskę w zwyczajnej wyprawie po lepsze życie, tak samo jak kolonizatorzy tego miasta dobrych 300, 200 i 100 lat temu.

piątek, 18 lutego 2022

Recenzja: Brandon Mull "Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier"

C.S. Lewis powiedział, że książka dla dzieci, która podoba się tylko dzieciom, jest złą książką. A co jeśli książka dla dzieci tak podoba się dorosłym, że kończą ją czytać bez dziecka, by nie tracić czasu?

Tak właśnie miałam czytając drugi tom Wojny Cukierkowej Brandona Mulla. Owszem, pierwszy tom także mi się podobał, jednak to drugi mnie porwał bez reszty. Miałam tę książkę przeczytać razem z synem, jednak jest on chyba jeszcze nieco za młody na nią i zadawał dużo pytań, na które musiałam odpowiadać w trakcie czytania, a te pytania z kolei odrywały mnie od fabuły więc...przeczytałam ją do końca sama! 

czwartek, 17 lutego 2022

Recenzja: Julia Drozdek "Kochaj mnie ponad niebo"

„Kochaj mnie ponad niebo” jest fantastycznym debiutem autorki Julii Drozdek.

"Kiedy nadchodzi mrok, tracimy nadzieję…"

Ellie Palmer tańczyła z samym Diabłem. Przeszłość odbiła się na niej i niczym znamię, nie dawała o sobie zapomnieć. Sięgnęła dna, nie oczekując już ratunku. Chciała uciec, choćby tylko na moment.

środa, 16 lutego 2022

Recenzja: Michael Bond "Nowe przygody Paddingtona"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak emotikon miałam przyjemność przeczytać kolejne przygody słynnego misia Paddingtona. 

Tym razem jak i poprzednim książka została wydana w przepięknej twardej oprawie, która kolorystycznie idealnie pasuje do pozostałych wydań. Jak tylko książka trafiła w moje ręce dzieci zaczęły mnie prosił o rozpoczęcie lektury.

Recenzja: Jürgen Thorwald "Krew królów"

Jeśli po tej pozycji z końca lat '70 spodziewaliście się suchego reportażu lub wywodu medycznego, to wierzcie mi - srogo się mylicie. To jest przyjemna i smutna opowieść, która w przystępny sposób przekazuje ogrom wiedzy - medycznej i historycznej. 

wtorek, 15 lutego 2022

Recenzja: Katarzyna Rzepecka "Jej bohater"

„Jej bohater” Katarzyny Rzepeckiej to fantastyczna, niezwykle nasycona miłością i wiedzą powieść.

„Kiedyś kobieta zraniła jego serce.

Czy mimo to będzie w stanie otworzyć się na nową miłość?

poniedziałek, 14 lutego 2022

Recenzja: Justyna Wydra "Ja matką? Ratunku!"

Jak współczesna 30latka mająca swoje w miarę spokojne życie, która nawet przez moment nie pomyślałaby o byciu mamą zareaguje na pozytywny wynik testu ciążowego? 

Dzięki współpracy portalu 'Polacy nie gęsi' z wydawnictwem 'Zysk i S-ka' miałam okazję przeczytać pozycję 'Ja matką? Ratunku!' pióra Justyny Wydry.

Recenzja: Alicja Skirgajłło

Całkiem niedawno przeczytałam książkę "Annika" od editio. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki więc byłam bardzo ciekawa czy książka mnie zachwyci.

Z początku miałam lekkie wątpliwości czy ta cała historia mnie wciągnie czy jednak będzie jedną z tych oklepanych historii.

piątek, 11 lutego 2022

Recenzja: Arkady Saulski "Bitwa nieśmiertelnych"

Czy “Bitwa Nieśmiertelnych” to fantasy, które ma szansę odnieść europejski sukces?

Czy ktoś stale opisujący ekonomiczne zależności w polskiej gospodarce, będący raczej spokojnym człowiekiem, który lubi spacery jest obiecującym kandydatem na pisarza?

czwartek, 10 lutego 2022

Recenzja: Agnieszka Lingas -Łoniewska "Reno. Gangsta paradise"

Czy jesteśmy w stanie wybaczyć wszystko z powodu miłości? Czy zamordowanie rodziców zalicza się do kategorii 'do wybaczenia'?

Żeby poznać odpowiedzi na te pytania musicie sięgnąć po książkę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Gangsta Paradise” tom pierwszy Reno. Przedpremierowo miałam okazję przeczytać tę książkę dzięki współpracy z wydawnictwem 'Jakbook' oraz portalem 'Polacy nie gęsi'. 

środa, 9 lutego 2022

Recenzja: Mikołaj Gospodarek "Zamki, dwory i pałace"

Mikołaj Gospodarek to prawdziwy Mikołaj. Bo taki album to dla mnie najlepszy prezent. Ja, pasjonatka polskiej historii, a może przede wszystkim ludzi, którzy za nią się kryją, i przede wszystkim - miejsc gdzie mieszkali. Nie każda historia jest wielka, ale każda jest ważna. W takich miejscach jak w „Zamki, dwory i pałace” znajdujemy fascynujące opowieści o budynkach, które wiele widziały i słyszały. Mury tych domów snują własne opowieści.

Recenzja: Connie Glynn. "Kroniki Rosewood. Księżniczka w sercu,"

Po raz kolejny miałam okazję sięgnąć po twórczość Connie Glynn, która stworzyła cykl na miarę kultowej serii Rywalki. Jest to typowa książka dla nastolatek jednak starsi czytelnicy też znajdą w niej coś dla siebie.

wtorek, 8 lutego 2022

Recenzja: Arkadiusz Borowik "A jeszcze wczoraj było jutro"

 Tytuł tej książki mnie nieco zwiódł. Wydawał mi się trochę bez sensu, jednak po lekturze wiem, co autor miał na myśli. 

poniedziałek, 7 lutego 2022

Gra: "Eksplodujące Minionki"

 "Eksplodujące Minionki" od wydawnictwa Rebel to licencyjny klon świetnego tytułu "Eksplodujące Kociaki". A co to konkretnie oznacza? 

W 2015 roku na Kickstarterze została zebrana astronomiczna kwota ponad 8 mln $ dla uruchomienia tego tytułu, a chciano zebrać tylko 10 tysięcy dolarów. Projekt był prowadzony przez trzech utalentowanych twórców: Matthew Inman, Elan Lee oraz Shane Small.

Recenzja: Opracowanie zbiorowe "Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?"

Kiedy czytam tę książkę, Aleksiej Nawalny, rosyjski opozycjonista, prawnik i polityk wciąż odsiaduje w kolonii karnej dwuipółletni wyrok więzienia. Gdy kończę książkę, 2 – go lutego, mija dokładnie rok jego pobytu w więzieniu. Dzień wcześniej dowiaduję się, że dokument o Nawalnym jest wielkim wygranym festiwalu filmowego Sundance. Tymczasem sytuacja na linii Rosja – Ukraina tężeje; mówi się, że może dojść do wojny wskutek kolejnych aneksji. Niektórzy z kolei spekulują, że Putin obawia się Nawalnego i jego zwolenników tak bardzo, że strach ten może zablokować jego kolejne ruchy polityczne. 

Recenzja: Remigiusz Mróz "Projekt Riese"

W dobie wszechobecnego wirusa covid-19 pojawia się coraz więcej publikacji. Głównie są to tytułu popularnonaukowe, nie brakuje też produkcji kinowych takich jak "Skazani na siebie" (2019) czy "Covid 21". Z czego ostatni tytuł jest o innej odmianie powszechnie znanego wirusa. Więc dlaczego by nie popłynąć dalej i nie stworzyć o tej tematyce książki? Długo nie trzeba było czekać na tego typu tytuł. Tematowi postanowił przyjrzeć się sam Remigiusz Mróz i tak oto powstał "Projekt Riese". Sama tematyka kompleksu nie jest już obca literaturze, ponieważ autorzy już umieszczali tam fabułę swoich książek m.in Robert J. Szmidt jeden z twórców książek z gatunku postapo.

niedziela, 6 lutego 2022

Recenzja: Aaron Mahnke "The world od Lore. Straszne miejsca"

Są takie momenty w życiu człowieka, kiedy nie potrafimy wyjaśnić, co nas przeraża i czego się boimy. Ten problem dotyka nas na różnych płaszczyznach naszego życia. Często jednak ten dotyk strachu jest niespodziewany, atakuje nas gdy zbliżymy się do miejsca naznaczonego jakąś potwornością. O takich miejscach jest książka Aarona Mahnke. 

czwartek, 3 lutego 2022

Recenzja: Nicole Nwsou "Bad boy i chłopczyca"

Znacie ten moment, kiedy nastawiacie się na pewną książkę i okazuje się, że zupełnie inna pozycja spełnia te oczekiwania? Mnie przytrafiło się to tym razem. Dzięki współpracy z portalem Polacy nie gęsi oraz uprzejmości wydawnictwa BeYa! miałam okazję przeczytać książkę ‘Bad boy i chłopczyca’ autorstwa Nicole Nwosu. 

wtorek, 1 lutego 2022

Recenzja: Kinga Litkowiec "Bracia di Caro"

Bracia DiCaro” jest to książka, poświęcona historii kobiety po przejściach i tajemniczym braciom. Fabuła jak i ich znajomość, zaczyna się niewinnie, przeradzając się w coś więcej - ale czy rzeczywiście w miłość z happy endem?